18. 08. 2017 | Hildegarde Lanstromová

Dvanáctá řada už v ŘÍJNU!!

Ano, je to tak – konec flákání a živoření, nová řada spatří světlo světa už v říjnu (takže moje spekulace nebyly daleko od pravdy)!

A protože by to bylo až moc krátké sdělení, řekneme si i něco málo k tomu, co se v další řadě stane. Nebude to sice tak obsáhlé, jako Rimmerovo promítání fotografií telegrafních sloupů 20. století, ale každé písmenko se počítá, že?

Názvy epizod už jsou pár dní venku, pár fotek k tomu, teď už jen další nápovědy k ději. Natáčení probíhalo ve studiích před živým publikem, takže smích by měl být co nejautentičtější.

Posádka poprvé za svůj život zkusí, jaké to je být mechanoidem, když je zatkne Mechanoidská Intergalaktická Liberální Fronta (ti rychlejší už si určitě všimli, jaká zkratka by z toho vznikla – v našich končinách se proslavila jako MCBP). Zavítají i na loď, kde je nelegální kritizovování, a stanici, na níž vyvinuli lék na zlo. K tomu budou všechny přístroje na lodi stávkovat, Kryton uspořádá prezidentské volby a Kocour si projde životní krizí, když zjistí, že potřebuje brýle (pro kočku asi dost velký šok). Lister zjistí, že poslední aktualizace softwaru lodi může být otázkou života nebo smrti. No, a Rimmer se rozhodne trochu projet po dimenzích a pokusí se najít nějakou, ve které není taková nula.

Jak už něco málo napovídá (a diskuze na Facebooku s tím souhlasí), v posledním díle Skipper se vrátí Eso Rimmer (Skipper je v originále Listerova přezdívka, u nás z něj byl Rampa).

 

Zdroj: http://www.reddwarf.co.uk/news/2017/08/18/red-dwarf-xii/

Comments are closed.